Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę javascript.

Strona Filharmonia wymaga aby była włączona. Sprawdź tutaj jak się to robi.

ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

tel. +48 58 323 83 58,      

biuro@restauracjafilharmonia.pl

wypożyczalnia sprzętu

o restauracji

Filharmonia - Restauracja w Gdańsku

Restauracja Filharmonia jest miejscem szczególnym i każdy kto choć raz ją ujrzał się z tym zgodzi. Stylowy wystrój sprawia, że to najlepsza restauracja w Gdańsku na zorganizowanie zarówno romantycznej kolacji, uroczystości rodzinnej czy spotkania biznesowego.

Wspaniała, neogotycka fasada z czerwonej cegły powstała pod koniec XIX wieku. Budynek, wzniesiony w latach 1897-98 i rozbudowywany do roku 1913 początkowo był siedzibą miejskiej elektrociepłowni. Udekorowana flankami, rozetami, wieżyczkami oraz dwoma basztami fasada budynku cieszyła oko. Ostatnie, wojenne miesiące 1945 roku okazały się być bezlitosne dla elektrowni i budynek doznał poważnych uszkodzeń. Ponownie uruchomiona w sierpniu 1945 roku, elektrownia działała aż do chwili jej zamknięcia w roku 1996.

Filharmonia Bałtycka w 1997 roku przejęła gmach, który był sukcesywnie przystosowywany do pełnienia funkcji centrum muzyczno-kongresowego. Otwarcie „Restauracji Filharmonia” zwieńczyło to chlubne dzieło i zabytkowy budynek wrócił do dawnej świetności. Takiej historii mogą nam pozazdrościć inne restauracje. Gdańsk nie ma drugiego takiego miejsca jak Restauracja Filharmonia.

Restauracja Filharmonia to pomieszczenia restauracyjne składające się z dwóch poziomów, każdy o powierzchni 100 m2. Ponadto, restauracja oferuje Salę VIP o powierzchni 30 m2. Jedną z największych atrakcji są dwa tarasy, którymi restauracja będzie dysponować w sezonie letnim – pierwszy, na dachu obiektu oraz drugi, na obrzeżu wyspy Ołowianki od strony Długiego Pobrzeża. Restauracja Filharmonia oferuje wykwintne menu z elementami kuchni fusion i kuchni molekularnej, które zmienia się w zależności od pór roku.

Ciekawe restauracje z klimatem i wspaniała kuchnia to połączenie, które może dobrze zaowocować. Bez względu na to, czy szukają Państwo miejsca na spotkanie biznesowe czy rodzinną uroczystość, restauracja Filharmonia to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu poza domem. I propozycja, by odkrywać nowe smaki z wykwintnego menu naszej kuchni.

  dowiedz się więcej o wnętrzu restauracji Filharmonia

 zobacz naszą ofertę - VIP Room

wstecz »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij